subota 24.04.2021.
15:29

Na kraju, podela bodova.

EPA-EFE/David Klein

U 33. kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Liverpula remizirali su sa Njukaslom 1:1 na domaćem terenu.

"Redsi" su poveli već u trećem minutu, Mo Salah se odlično snašao u kaznenom prostoru rivala, okrenuo se i savladao Dubravku u prvi ugao.

Uzvratio je Njukasl golom Longstafa, ali je on bio poništen zbog ofsajda, nakon toga ređale su se šanse Manea, Žote i Salaha, no bez uspeha.

Na početku drugog poluvremena Žoelinton je zapretio, na drugoj strani Firmino nakon čega je Liverpul polako preuzimao inicijativu i bio mnogo opasniji.

Istakao se potom Dubravka sa nekoliko veoma dobrih intervencija, a surova kazna za promašaje "redsa" dogodila se u samoj završnici meča.

Džozef Vilok je šutirao unutar kaznenog prostora, lopta je na putu do Alisona promenila pravac, te ušla u gol i tako je Njukasl uspeo da izbegne poraz u dramatičnom finišu susreta.

Liverpul tako nije uspeo da se nađe na mesto koje vodi u Ligu šampiona, pa zauzima šesto mesto u Premijer ligi sa 54 boda.