nedelja 14.03.2021.
22:08

Favorit slavio na Old Trafordu.

EPA-EFE/Peter Powell

U 28. kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Mančester junajteda savladali su Vest Hem kod kuće rezultatom 1:0.

Junajted je bolje otvorio meč i prvi pripretio preko Rašforda, nakon njega pokušao je i Grinvud čiji je udarac odbranio Fabijanski, a Poljak se istakao i u finišu prvog poluvremena kada je odbranio još jedan udarac Rašforda.

Posle nešto mirnijeg ritma stigao je gol pravo niotkuda.

Igrao se 53. minut kada je Bruno Fernandeš izveo korner da leve strane, lopta je pogodila Dosona koji je savladao sopstvenog golmana.

Nedugo zatim probao je Fernandeš, kasnije i Grinvud, nakon čega je uzvratio i Vest Hem kada je šut Sučeka bio blokiran.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je tako Junajted ponovo drugoplasirani tim Premijer lige u ovom trenutku sa 57 bodova, 14 manje od gradskog rivala Sitija.