nedelja 18.04.2021.
18:53

Teška, ali zaslužena pobeda domaćeg tima.

EPA-EFE/Martin Rickett

Junajted posle pobede nad Barnlijem na osam bodova razlike u odnosu na Siti šest kola pred kraj prvenstva.

Barnli već u drugom dolazi do prednosti, ipak gol Vuda je ubrzo i poništen zbog ofsajda.

Videli smo bolju igru Junajteda, pretili su Rašford, Pogba i Bruno. Rašford je pri kraju meča imao i duel u šesnaestercu, sudija nije dosuio najstrožu kaznu.

Imao je Vud odličnu šansu da Barnli sa prednošću ode na pauzu, njegov šut odlazi tik pored stative.

Na početku drugog dela igre videli smo sjajnu akciju Junajteda za gol. Odlično je Rašford prošao po levoj strani, Fernandeš propušta pas do Grinvuda koji donosi prednost.

Kratko je doduše trajala, Barnli ekspresno dolazi do izjednačenja preko Tarkovskog - 1:1 u 50. minutu.

U nastavku incijativa Junajteda što je rezultatovalo još jednim golom, Grinvud pogađa, drugi gol mladog Engleza za 2:1 u 84. minutu.

Imao je šansu MekTominaj da povisi na 3:1, ali golman Barnlija odlično reaguje. Ubrzo je i Bruno Fernandeš imao šansu za gol, utisak je da je morao ranije da šutira.

Videli smo još jedan lep napad i gol Junajteda, Kavani pogađa za 3:1 na asistenciju Van de Beka u nadoknadi vremena.