četvrtak 26.12.2019.
15:24

Fudbaleri Totenhema slavili su pred svojim navijačima u 19. kolu Premijer lige.

Beta/AP Photo/Petros Karadjias

Na otvaranju čuvenog "Boksing deja", fudbaleri Totenhema dočekali su Brajton, slavili su na "Vajt Hart Lejnu" Sparsi rezultatom 2:1 (0:1).

Slabo prvo poluvreme za Totenhem, došli su ipak do gola nakon jedne dobre lopte Vinksa, Kejn je izbio sam pred Rajana i savladao ga za 1:0 u 24. minutu.

Ipak, usledila je provera uz pomoć video tehnologije, pa je pogodak kapitena domaćeg sastava poništen zbog ofsajda.

U nastavku nešto konkretniji Brajton, koji u 37. minutu dolazi do prednosti.

Centaršut Grosa iz slobodnog udarca, odličan skok Vebstera, koji glavom matira Gazanigu za 0:1.

Do kraja prvog dela igre nije bilo izglednijih prilika, pa su domaći fudbaleri otišli na odmor sa golom zaostatka.

Nakon samo osam minuta igre u nastavku Kejn poravnava rezultat.

Ovoga puta nije bilo sumnje, Kejn je nakon jednog odbitka iznenada dobio priliku, Rajan je odbranio njegov udarac, ali se lopta vratila napadaču Totenhema, koji iz drugog pokušaja trese mrežu "Galebova" za 1:1.

Usledila je dobra prilika na drugoj strani, Gros je šutirao dobro iz slobodnog udarca, ali je Gazaniga pročitao njegovu nameru, udarac nemačkog fudbalera išao je u njegov ugao, te je Argentinac sačuvao mrežu.

Samo pet minuta kasnije, Sparsi dolaze do preokreta, prelepa lopta Eriksena na bok ka Orijeu, ovaj je vraća ka Aliju, koji nekako uspeva da uputi neodbranjiv udarac ka golu Metija Rajana, Australijanac je bio nemoćan, 2:1 za Totenhem.

Do kraja smo videli još dve prilike za Sparse, pretili su Ali i Eriksen, ali nisu uspeli da nateraju Rajana da i treći put vadi loptu iz mreže.

Brajton nije uspeo da ugrozi vođstvo domaćina, te je ekipa Žozea Murinja upisala trijumf.

Sada su peti sa 29 bodova, tri manje od Čelsija, koji tek igra svoj duel 19. kola sa Sautemptonom, Brajton 13. sa devet bodova manje.