utorak 18.10.2022.
23:15

Traore je konačno postigao gol, ali bodovi ostaju u Londonu.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su ekipu Vulverhemtona na svom stadionu sa 2:1 u meču 12. kola Premijer lige i to posle preokreta.

Vulvsi su stigli do vođstva posle pola časa igre, a strelac je bio Adama Traore. Španski reprezentativac je tako uspeo da postigne pogodak posle devet meseci golgeterskog posta. Gosti su na odmor otišli sa prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu usledio je veliki preokret. Prvo je Eze posle samo dva minuta igre u nastavku uspeo da zatrese mrežu za izjednačenje, da bi u 70. minutu Zaha postigao gol za 2:1 i veliko slavlje domaćih navijača na ''Selhrust parku''.

Kako se meč bližio kraju ređali su se ozbiljni napadi gostujuće ekipe, ali su svi udarci ka golu bili neprecizni.

Kristal Palas je tako upisao treću pobedu u sezoni, dok je Vulverhepton zabeležio šesti poraz.