PL: Rapsodija Arsenala, Aleksis je istorija, Remzi nosi loptu kući

subota 03.02.2018.
20:20

Fudbaleri Arsenala deklasirali su ekipu Evertona u 26. kolu Premijer lige.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Izabranici Arsena Vengera slavili su na svom stadionu protiv "Karamela" rezultatom 5:1 (4:0).

Sve je bilo jasno nakon prvih 45 minuta, kada je Pikford u četiri navrata morao da vadi loptu iz mreže, a mogao je da kapitulira i još koji put.

Sve je počelo već u šestom minutu, kada je Aron Remzi iskoristio asistenciju novajlije Mhitarjana i matirao Pikforda za 1:0.

Samo osam minuta kasnije, korner sa leve strane, Mustafi glavom sa prve prebacuje loptu na drugu stativu, a tamo ispred Obamejanga loptu u mrežu gostiju smešta Loran Kosielni.

Gosti nisu znali šta ih je snašlo, nisu stigli ni da se opasulje od dva gola zaostatka, a Pikford je ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

Igrao se 19. minut, kada je Remzi postigao svoj drugi gol na meču, sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Nije se ništa promenilo ni u nastavku, Arsenal je nastavio da dominira, da bi u 37. minutu svoj prvi gol u dresu "Tobdžija" postigao Pjer-Emerik Obamejang, koji je pre samo par dana, u rekordnom transferu, pojačao četu iz severnog Londona. Drugu asistenciju tom prilikom upisao je Mhitarijan, koji je pokazao da će biti veliko pojačanje za "Gunere" u nastavku sezone. Golove pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu, gosti uspevaju da postigu gol, rezervista Kalvert-Luin je dobro skočio nakon centaršuta Martine, samo tri minuta nakon što je na teren istrčao umesto Volkota.

Ipak, Arsenal se nije zaustavio, 10 minuta nakon gola gostiju, Remzi kompletira svoj het-trik, prvi u karijeri. Svojevrsni het-trik je upisala i nova "sedmica" Arsenala, Henrik Mhitarijan, koji je po treći put na meču saigrače spojio sa golom.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Arsenal je više nego ubedljivo slavio sa dvojicom novajlija u prvoj postavi, pa je jasno da su pred "Gunerima" bolji dani.

I dalje su šesti na tabeli fudbaleri Arsenala, imaju 45 bodova, tri manje od Totenhema, koji tek igra meč 26. kola, gostuju na "Enfildu" ekipi Liverpula. Everton na 10. mestu sa 31 bodom.