Bio je ovo duel dva tima koji su odlično krenuli u novu sezonu.

premierliga.ru

Domaćin bio dominantniji.

Već u petom kolu Premijer lige Rusije gledali smo veliki derbi - Zenit je ugostio CSKA Moskvu.

Oba tima su bez poraza u prethodna četiri kola, Zenit je dosta ofanzivnije krenuo od samog početka.

Semakov tim je imao preko 70 odsto poseda u prvom delu igre, uz čak sedam šuteva u gol. Od tih sedam, jedan je uspeo da prevari Akinfejeva, Malkom uz malo sreće dolazi do gola u produžetku prvog dela igre.

U drugom delu igre dosta izjednačena igra. Moskovljani su krenuli u napad, što im donosi izjednačenje par minuta posle punog sata igre. Čalov je imao najbolju priliku, penal za goste i to je 1:1.

Domaći ipak dolaze do drugog gola i zasluženog trijumfa.

Ovog puta Malkom je u ulozi asistenta, Mantuan postavlja konačnih 2:1 u 85. minutu.  Zenit ovom pobedom preuzima mesto lidera, na drugoj strani Saša Zdjelar je zabeležio dvadesetak minuta u dresu klub iz Moskve.