22:11

Briljantna partija Džona Stounsa.

EPA-EFE/Peter Powell

Englez vodio Siti do pobede nad Kristal Palasom, "građani" slavili sa 4:0.

Sigurna igra Sitija tokom celog meča, gosti su imali tek jedan pokušaj u prvom delu igre.

Svoju dominaciju na terenu naplatili su golom štopera Džona Stounsa u 26. minutu. De Brujne iz drugog navrata spoljnom šalje sjajan centaršut u srce šesnaesteca gde je Englez bio najviši.

Ista priča, isti ritam igre viđen je i tokom drugog poluvremena. Luka Milivojević i saigrači su retko kada imali loptu za kreiranje akcije. Siti je dugo gradio akciju, Gundogan sjajnim udarcem povećava na 2:0 u 56. minutu. Samo desetak minuta kasnije "građani" vode sa 3:0.

Ponovo prekid, De Brujne nalazi Dijaša u šesnaest metara. Guaita nekako brani pokušaj Portugalca, ali Stouns na pravom mestu za odbitak - 3:0 u 68. minutu. Do kraja meča "građani" su držali loptu u svom posedu, Palas je imao jedan prodor preko Ajua, ali bez promene rezultata.

Rahim Sterling postavlja konačnih 4:0 i to sjajnim udarcem iz slobodnog udarca u 88. minutu.

Siti dolazi na dva boda manje od Junajteda sa tim da Gvardiolin tim ima utakmicu manje.