PL - Sitijeva rutina u Londonu, Mitroviću samo pola sata u porazu Fulama

subota 13.03.2021.
22:51

Ekipa Pepa Gvardiola se vraća na pobednički kolosek.

EPA-EFE/Catherine Ivill

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Fulam u Londonu sa 3:0 u okviru 28. kola engleske Premijer lige.

"Građani" su ulogu favorita preuzeli i na terenu, pa su u prvom poluvremenu propustili dve pristojne prilike preko Toresa i Silve.

Fulam je uspeo da se sačuva u prvom delu meča, ali je u nastavku usledio nezadrživi udar Sitija.

Odmah na startu drugog poluvremena ekipa Pepa Gvardiole stigla je do vođstva. Džon Stons je posle ubačaja Kansela sa leve strane matirao nemoćnog Areolu.

U razmaku od samo četiri minuta, Siti je postigao još dva gola.

U 56. Gabrijel Žezus je iskoristio veliku grešku u odbrani Fulama, a četiri minuta kasnije Serhio Aguero postavio je konačan rezultat posle penala.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović ušao je u igru u 63. minutu, ali nije uspeo da meč uvede u nešto neizvesniju završnicu.