subota 02.09.2023.
20:27

Velika pobeda.

Steven Paston/PA via AP

Fudbaleri Brajtona pobedili su na svom stadionu ekipu Njukasla rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Premijer lige.

Heroj Brajtona bio je mladi Evan Ferguson, rođen 2004. godine, koji je danas postigao het-trik.

Roberto De Zerbi je održao čas fudbala, Edi Hau nije imao rešenja za klopke Italijana, a Brajton je to iskoristio i spakovao čak tri gola.

U 27. minutu nakon niza grešaka igrača Njukasla, Gilmur je šutirao sa distance, Poup je loše intervenisao, a Ferguson pokupio odbitak za 1:0.

U drugom poluvremenu Brajton je potpuno dotukao goste. U 65. minutu Gilmur je proigrao Fergusona koga su pustili i ostavili mu previše prostora, šut sa preko 20 metara bio je neodbranjiv za Poupa.

Sve je bilo gotovo pet minuta kasnije kada je Ferguson gađao sa 16 metara, lopta je na putu ka golu zakačila Šera i prevarila Poupa za nedostižnih 3:0.

U nadoknadi vremena Kalum Vilson je postigao počasni pogodak, odlično je primio dugu loptu, prevario čuvara i spoljnim delom stopala pogodio za 3:1.

Brajton sada ima devet bodova i četvrti je na tabeli, dok je Njukasl ostao na samo jednoj pobedi i sa tri boda zauzima 14. mesto.