15:29

Fenomenalan meč na "Sent Džejms parku".

EPA-EFE/Dave Rogers

"Svrake" su bile odlične u prvom delu igre.

Brusovi momci su i zaslužno stigli do vođstva, doduše uz dosta sreće. Vest Hem gubi loptu u svojoj polovini terena, dao se Sen-Maksiman u trk a onda je na kraju Diop nesrećno savladao Fabijanskog. 1:0 u 36. minutu.

U istom minutu "čekićari" ostaju i sa igračem manje. Doson nespretno pravi faul, dobija drugi žuti karton i to je igrač manje za goste iz Londona.

Njukasl je ekspresno iskoristio višak na terenu, Žoelinton donosi 2:0 u 41. minutu.

"Čekićari" su ušli hrabrije u nastavak igre. Bouven je pripretio u 58. minutu, a onda je petnaestak minuta kasnije Bouven asistirao Diopu za gol - defanzivac se iskupljuje za autogol. 2:1 u 75. minutu.

A onda smo videli penal za "čekićare", Klark je igrao rukom, Lingard ne promašuje ovakvu priliku, 2:2 u 80. minutu.

Njukasl se nije zadovoljio bodom. "Svrake" dolaze do 3:2 golom mladog Viloka u 83. minutu. "Tobdžija" je ušao samo par minuta ranije.

Klark umalo da bude tragičar, ipak greška defanzica Njukasla ne rezultuje još jednim autogolom na današnjoj utakmici.

Videli smo osam i više minuta nadoknade, ali "čekićari" ne dolaze do još jednog izjednačenja.