subota 10.04.2021.
17:57

Krajnje diskutabilna odluka sudija, na kraju "redsi" uzeli sva tri boda.

EPA-EFE/Laurence Griffiths

U 31. kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Liverpula savladali su na domaćem terenu Aston Vilu rezultatom 2:1.

Domaćin je već na početku meča imao priliku da stigne do vođstva kada je Salah izašao sam pred golmana i gađao malo pored stative.

Posle pokušaja Aleksander-Arnolda, usledila je kazna na drugoj strani.

Igrao se 43. minut kada je Oli Votkins primio loptu u kaznenom prostoru i matirao Alisona.

Pet minuta kasnije, Firmino je postigao gol, ali je on poništen kontroverznom odlukom sudije posle intervencije VAR tehnologije.

Krenuli su "redsi" još ofanzivnije u drugom poluvremenu, zapretili preko Robertsona, međutim prava reakcija usledila je u 57. minutu kada je Mohamed Salah naišao na odbijenu loptu i glavom je sproveo u mrežu.

Usledio je nešto mirniji period u kojem nije bilo previše prilika ni na jednoj strani, sve do prvog minuta nadoknade vremena kada je Trent Aleksander Arnold sa ivice kaznenog prostora sjajnim udarcem okrenuo rezultat.

Liverpul je tako prekinuo niz od osam mečeva bez trijumfa na domaćem terenu u Premijer ligi.