PL - U Sitiju znaju, kad je teško - Aguero! Karleto na teži način saznao da je 2:0 najgori rezultat, Palas ne može bez Luke!

Autor: Ivan Cvetković
utorak 21.01.2020.
22:30

Veoma uzbudljive završnice mečeva širom Ostrva.

EPA-EFE/PETER POWELL

U terminu od 20.30 večeras je odigrano pet utakmica 24. kola engleske Premijer lige.

Mančester siti je imao velikih problema u Šefildu gde je protiv Junajteda na kraju slavio minimalnim rezultatom.

Nije dobro krenulo po izabranike Pepa Gvardiole pošto je Gabrijel Žezus promašio penal u 36. minutu, , na terenu je prštalo od oštrih startova, pa je nervoza postajala sve veća. Ipak, ulaskom Serhija Aguera se promenilo sve.

Argentinac je ušao sa klupe u 68. minutu, a već pet minuta kasnije se radovao nakon gola koji je obezbedio značajna tri boda na veoma teškom gostovanju.

Pravu ludnicu smo videli u Liverpulu gde je Everton prosuo dva gola prednosti nad Njukaslom koji je u poslednjim trenucima meča izjednačio na 2:2.

Sautempton je savladao domaći Kristal Palas rezultatom 2:0, a londonska ekipa nije mogla da računa na kapitena Luku Milivojevića. Gosti su poveli u 22. minutu preko Redmonda, da bi već na početku drugog dela meča duplirali prednost, strelac gola u 48. minutu bio je Armstrong.

Bornmaut je na domaćem terenu pobedio Brajton 3:1.

Aston Vile je bila bolja od Votforda  nakon preokreta u Birmingemu, na kraju je bilo 2:1. Gosti su prvi stigli do vođstva u 38. minutu preko Dinija, ali je u 68. Daglas Luiz uspeo da izjednači. Veliku pobedu domaćoj ekipi doneo je Konsa u poslednjim trenucima meča.