PL - Vard-Prauz "pogurao" Čelsi ka vrhu, Hvang srušio Njukasl, minimalac u Lidsu!

subota 02.10.2021.
17:55

Četiri veoma zanimljive utakmice videli smo u sedmom kolu Premijer lige u terminu od 16 sati.

EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Čelsi je uz dosta muke savladao Sautempton na domaćem terenu sa 3:1.

"Plavci" su poveli već u devetom minutu golom Trevoa Čalobe, mrežu je u finišu prvog poluvremena zatresao i Timo Verner, ali njegov gol je poništen zbog prekršaja.

Sve je išlo dobro po domaćina do 60. minuta, Čilvel je napravio penal, a siguran sa bele tačke bio je Džejms Vard-Prauz.

Fudbaler Sautemptona je od statusa potencijalnog junaka stigao do tragičara kada je isključen u 77. minutu, što je Čelsi iskoristio da ponovo stigne do vođstva golom Vernera u 84. minutu meča.

Konačan rezultat postavio je Ben Čilvel u 89. minutu.

Vulverhempton je savladao Njukasl sa 2:1 zahvaljujući dva gola i sjajnoj partiji Hvanga Čan-Hia, dok je minimalnu pobedu na Votfordom kod kuće ostvario je Lids golom Dijega Ljorentea.

Na meču između Barnlija i Norviča nije bilo pogodaka.