subota 01.08.2015.
23:11

Pari Sen Žermen lako izašao na kraj sa Lionom.

Graham Hughes /The Canadian Press via AP

Pari Sen Žermen nastavlja žetvu trofeja, posle domaće triple krune, nastavili su tamo gde su stali prošle sezone. U Montrealu su savladali Lion sa 2:0 i tako treći put u nizu osvojili Superkup.

Sve je bilo brzo gotovo, prvo je Serž Orije posle centaršuta Luiza matirao Lopeza, da bi pet minuta kasnije Edinson Kavani duplirao vođstvo.

Sve se odigralo u prvih 20 minuta, pobeda Parižana nije došla u pitanje, pa je posle Bordoa i Gengampa, Lion postao treća žrtva u nizu za PSŽ u ovom takmičenju.

Videćemo da li je ovo bila poslednja utakmica za Zlatana Ibrahimovića u dresu "Svetaca", priča se da će sa ovim trofejom otići u Milan. On se na sve načine trudio da postigne gol, imao par šansi, jedan sjajan pokušaj petom, ali ipak nije uspeo da savlada golmana Liona.