petak 04.11.2022.
22:55

Svi golovi pali u drugom poluvremenu.

gironafc.cat

Fudbaleri Đirone savladali su ekipu Atletik Bilbaa na svom terenu rezultatom 2:1 (0:0) na otvaranju 13. kola španske Primere.

Nakon ''sušnih'' prvih 45 minuta, nastavak meča doneo je više uzbuđenja i neizvesnu završnicu.

Prvi gol na meču viđen je u 67. minutu, domaći tim poveo je posle prekida kada je David Lopez iskoristio precizan centaršut Garsije i glavom matirao Unai Simona. U 75. minutu Đirona je povisila prednost na 2:0, golom Ivana Martina. Pogotku je prethodila asistencija Davida Lopeza preko pola terena.

U tom trenutku činilo se da Đirona grabi ka sigurnoj pobedi ipak, samo tri minuta kasnije Bilbao je uzvratio golom Guruzete koji je tako doneo nadu svom timu da može da dođe do povoljnog rezultata. To se na kraju nije dogodilo, a Đirona je došla do treće pobede u sezoni.

Bilbao je propustio priliku da se sa eventualnim trijumfom probije do trećeg mesta na tabeli.