Povratnik namučio Lion, gol Lakazeta, Lopez umalo tragičar!

petak 05.08.2022.
23:06

Golovi, penali, crveni kartoni...

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Fudbaleri Liona savladali  su povratnika u ligu Ažaksio rezultatom 2:1 na otvaranju nove sezone u francuskoj Ligi 1.

Prvih 45 minuta su po mnogo čemu bili znatno uzbudljiviji od drugog dela.

''Lavovi'' su poveli već u 12. minutu nakon sjajne akcije koju je u gol pretvorio Tete na asistenciju Lakazeta.

Povratnik u redove francuskog velikana se u 22. minutu upisao i u strelce pogotkom sa bele tačke za vođstvo od 2:0.

Domaći fudbaleri su konstantno diktirali tempo i dominirali u svim segmentima igre, ali je onda u 27. minutu usledio hladan tuš koji je mogao da potpuno promeni tok utakmice. Golman Liona Entoni Lopez zaradio je direktan crveni karton nakon istrčavanja i obaranja protivničkog fudbalera na ivici šesnaesterca.

Siguran sa bele tačke u redovima gostiju u 31. minutu bio je Tomas Mangani za 2:1.

U četvrtom minutu nadokande prvog poluvremena i gosti ostaju sa desetoricom na terenu zbog isključenja Romana Hamume koji je zaradio drugi žuti karton.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao tako da je Lion upisao prva tri boda u novoj sezoni!