nedelja 06.03.2022.
14:55

Važan trijumf domaćina.

twitter.com/asseofficiel

Fudbaleri Sent Etjena slavili su na domaćem terenu protiv Meca sa 1:0 u meču 27. kola francuske Lige 1.

U derbiju začelja francuske lige, važne bodove u borbi za opstanak upisali su fudbaleri Sent Etjena i tako poslali Mec u zonu ispadanja.

Domaći su bili bolji rival u prvom poluvremenu, postigli su i pogodak u 20. minutu, ali je on poništen zbog igranja rukom.

Sent Etjen je svoju bolju igru krunisao u 52. minutu, lep gol postigao je Gabonac Denis Buanga i doveo svoj tim do prednosti.

Najbolji igrač na meču, Buanga imao je još tri dobre prilike da postigne pogodak, ali je dva puta golman gostiju Kailjar odbranio njegove pokušaje, dok se treći put isprečila stativa.

Srećom po Gabonca i njegov tim ostalo je 1:0 do kraja susreta.

Sent Etjen je ovom pobedom izašao iz zone ispadanja i nalazi se na 16. mestu prvenstvene tabele sa 25 bodova, dok je Mec pretposlednji i ima 22 boda.