utorak 25.04.2023.
22:39

Bez problema za ekipu Unaija Emerija.

EPA-EFE/Tolga Akmen

Fudbleri Aston Vile savladali su Fulam rezultatom 1:0 u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Tim iz Birmingema se sa nova tri boda popeo na peto mesto i ima dobre šanse da izbori igranje u Evropi naredne sezone.

Ekipa Unaija Emerija krenula je silovito u meč. Tražili su domaći penal u 14. minutu kada je u šesnaestercu Fulama oboren Votkins, sudija Bramel gledao je VAR i na kraju odlučio da ne dosudi najstrožu kaznu za domaće.

Nastavila je Vila da napada i to im se isplatio u 21. minutu. Tada je Megin sjajno izveo korener, a štoper Tajron Mings udarcem glavom doveo svoj tim do prednosti.

Fulam je bez pomoći suspednovanog Aleksandra Mitrovića večeras uglavnom bio bezopasan po gol protivnika. Ipak, uspeli su gosti da izjednače u 83. minutu preko Harisona Rida, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda, a bodovi ostali u Birmingemu.