Odigrane su tri utakmice poslednjeg kola Serije A.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Sampdorije i Đenove pobedama su zatvorile sezonu, dok je Fiorentina remizirala sa Krotoneom u poslednjem kolu Serije A.

Sampdorija je rutinski rešila prežaljenu Parmu rezultatom 3:0.

Mrežu Parme načeo je veteran Fabio Kvaljarela u 20. minutu, posle asistencije Kandreve, da bi u 44. Koli pogodio za 2:0. Konačni udarac Parmi zadao je Gabijadini u 64. minutu i tako Parmu porazom poslao u Seriju B, kao poslednjeplasiranu ekipu na tabeli.

Đenova je takođe pobedom zatvorila sezonu, pošto je u još jednom rezultatski nebitnom meču pobedila Kaljari u gostima rezultatom 1:0. Čovek odluke bio je Šomurodov u 15. minutu.

Golova nije bilo jedino na utakmici između Krotonea i Fiorentine, pa je tako Dušan Vlahović završio sezonu sa 21 golom.

Srpski napadač je večeras odigrao 90 minuta, dok u timu nije bilo Nikole Milenkovića zbog lakše povrede.