Počela austrijska Bundesliga, Strahinji Pavloviću ni minut!

petak 22.07.2022.
22:53

Neće valjda kao u Monaku?

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

U prvoj utakmici austrijskog šampionata, Salcburg je večeras na svom terenu savladao ekipu Austrije iz Beča rezultatom 3:0 i tako uspešno započeo pohod ka desetoj uzastopnoj tituli prvaka.

Prvo poluvreme je obeležio 19-godišnji slovenački napadač Benjamin Šeško, koji je u 38. minutu doneo vođstvo ekipi Salcburga.

Rezultatom 1:0 ušlo se u drugo poluvreme, a tu prednost domaćin je udvostručio u 56. minutu kada je asistent kod prvog gola, Brazilac Fernando zatresao mrežu gostiju iz Beča.

Samo pet minuta kasnije, Okafor je na asistenciju Šeška postavio konačnih 3:0.

U ovoj ubedljivoj pobedi Salcburga nije učestvovao srpski reprezentativac Strahinja Pavlović koji je svih 90 minuta proveo na klupi za rezerve. On je ovog leta pojačao Salcburg posle rastanka sa Monakom, gde nije uspeo da se izbori za minutažu.