21:05

Odigrane dve utakmice La lige.

EPA-EFE/QUIQUE CURBELO

Uvek je teško igrati na Kanarskim ostrvima, ali moramo priznati da je Betis odigrao veoma dobro večeras.

Andalužani su bili kvalitetniji rival, bili bliži pobedi i na kraju nisu uspeli da slave, bilo je samo 1:1.

Kažemo "samo", jer je Betis stvorio nekoliko dobrih prilika  za postizanje gola i praktično u svim statističkim parametrima su bili bolji od protivnika.

Domaći su poveli već u 9. minutu utakmice, Moleiro je doveo Las Palmas u prednost pošto se našao na pravom mestu, na drugoj stativi posle poslate lopte od strane Vitija.

Do zasluženog izjednačenja gosti su stigli u finišu prvog poluvremena.

Diao je nesebično dodao do Lo Selsa koji pogađa za 1:1.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Ekipa Espanjola je na svom terenu dočekala Viljareal, a na kraju je bilo 1:2 (1:1).

"Podmornica" je nastavila da igra dobro, dokazali su da su verovatno vredni Evrope u ovom trenutku, a Espanjol je vezao drugi poraz posle onog od Real Madrida.

Žofre je doveo Espanjol u prednost u 1. minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je Perez u šestom minutu nadoknade izjednačio rezultat.

Isti igrač je u 63. minutu doneo pobedu svom timu.