nedelja 27.03.2022.
23:54

Tek drugi put u istoriji.

Nathan Denette/The Canadian Press via AP

Reprezentacija Kanade je ubedljivom pobedom na domaćem terenu nad Jamajkom rezultatom 4:0 i zvanično obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru krajem godine.

Kapiten severnoameričke selekcije i Crvene zvezde Milan Borjan predvodio je svoj nacionalni tim do istorijskog uspeha i plasmana na Mundijal od 1986. godine, tek drugi put u istoriji.

Izabranici Džona Herdmana poveli su već u 13. minutu golom najboljeg strelca ekipe Kajla Larina, da bi u 44. minutu pogodio Tažon Buhanan.

U drugom poluvremenu, Kanađani su uspeli da uspore ritam Jamajčana koji nisu imali šanse u Torontu gde je temperatura čak -4 stepena Celzijusa.

Na 3:0 povisio je Džunior Oile u 83. minutu, a konačan rezultat postavio je Marijapa svojim autogolom šest minuta kasnije.

Usledilo je ogromno slavlje domaćih navijača od kojih će mnogi po prvi put videti Kanadu na velikoj smotri najboljih reprezentacija sveta.