Poketino: "Trampe, pitaj mene, Infantino poznaje tri-četiri igrača"
Argentinac veruje da sa svojim timom može na krov sveta.

Povezane vesti
Selektor fudbalske reprezentacije SAD-a Maurisio Poketino mislima je ka predstojećem Svetskom prvenstvu gde će zemlja čiji tim vodi biti jedan od koorganizatora turnira, a u prilog tome otkrio je zanimljive detalje iz konverzacije predsednika države Donalda Trampa i prvog čoveka FIFA Đanija Infantina.
Premda od četvrtfinala na Mundijalu u Južnoj Koreji i Japanu 2002. godine selekcija SAD-a nema značajniji uspeh na prvenstvima sveta u ovom milenijumu, organizacija turnira svakako će biti veliki adut da se načini željeni iskorak.
Stoga ne čudi što je u Poketinovom prisustvu Tramp lično pitao Infantina mogu li SAD da osvoje Mundijal, što nije naišlo na oduševljenje Argentinca.
"Možda je trebalo mene da pita jer ne mislim da Infantino poznaje više od trojice-četvorice naših fudbalera. Ja bih rekao da možemo. Uz pomoć predsednika, navijača i okolnosti da ćemo biti domaćini turnira, sve je moguće", rekao je Poketino za britanski "Skaj sport".
Osvrćući se na odlazak iz Čelsija, Poketino je rekao da je rastanak bio najbolje rešenje za obe strane, dodajući da je sa Totenhemom ostao u odličnim odnosima.
"Sećam se da sam rekao kada sam odlazio iz Totenhema da ću se vratiti jednoga dana. I dalje ih nosim u srcu i želeo bi da se vratim u klub. Videćemo kada će doći pravo vreme", rekao je Poketino podsećaju da je upravo "tajming" ono na čemu mu je kroz razgovor oduvek skretao pažnju vlasnik Totenhema Danijel Livi.
0 Komentara