23:42

Riječani preuzeli prvo mesto.

Facebook
Facebook

Fudbaleri Rijeke savladali su Hajduk u gostima sa 2:1 u derbiju 20. kola HNL-a i preuzeli čelo tabele od ekipe iz Splita.

Hajduk se nada da će posle neverovatnih 19 godina čekanja ove sezone osvojiti titulu, ali večeras se videlo da mu neće biti nimalo lako na tom putu.

Navijači su na Poljudu pre početka utakmice pozdravili novo veliko pojačanje Josipa Brekala, kog je Hajduk "ispred nosa ukrao" Dinamu, na meču je bio i Ivan Perišič, koji je povređen, ali su njih dvojica u lošem raspoloženju napustili tribine.

Splićani su poveli u 15. minutu golom Rokasa Pukštasa, kog je Marko Livaja udarcem glavom pogodio u leđa.

Hajduk je vodio posle prvih 45 minuta, ali je u nastavku sve prosuo.

Prvo je Obregon spektakularnim golom u 55. minutu izjednačio rezultat, a pobedu Rijeci, kojoj je VAR u međuvremenu poništio jedan gol, doneo je Lindon Selahi u 62. minutu.

Rijeka 41, Hajduk 41, Dinamo 37 (-1). Sluti na uzbudljivu i dramatičnu šampionsku trku u Hrvatskoj...