POLUVREME - Pršti u Sevilji, "nula" na oba meča!

četvrtak 18.05.2023.
21:50

Finalisti se još ni ne naziru.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

U toku su revanš mečevi polufinala Lige Evrope. Nakon 45 minuta igre nema golova na duelima Sevilja - Juventus i Bajer Leverkuzen - Roma.

Podsetimo, Juve i Sevilja su pre sedam dana odigrali 1:1, dok je Roma pobedio Bajer sa 1:0.

U Sevilji odličan i otvoren meč. Domaćin je imao više od igre, opasno je pretio u nekoliko navrata, posle udarca glavom El Nesirija u 25. minutu, Ščesni je izvukao loptu sa same gol-linije i tako spasio Juventus.

Samo tri minuta kasnije gosti su imali odličnu šansu preko Di Marije, a onda u 31. minutu "projektil" Akunje i još sreće za ekipu iz Torina, jer je Argentinac bio veoma blizu da zatrese mrežu.

U 33. minutu najbolja prilika za Juventus i stativa Mozesa Kena.

U nadoknadi vremena neverovatna odluka sudije Makelija i ljudi u VAR sobi. Kvadrado je sa obe noge pokupio Toresa unutar svog kaznenog prostora, ali niko nije reagovao, iako se snimak pregledavao. Čini se da je Sevilja oštećena za penal.

Nema golova ni u Leverkuzenu, gde se igra tvrdo, a Murinjo u svom stilu čuva prednost iz prvog susreta. Gosti iz Rima su bez šuta u okvir gola.