POLUVREME - Bravura Kulibalija, Čelsi vodi protiv Totenhema!

nedelja 14.08.2022.
18:18

Asistencija za Kukurelju.

Premier league Twitter

Čelsi na svom stadionu vodi sa 1:0 protiv Totenhema nakon prvih 45 minuta, u derbiju drugog kola Premijer lige.

Strelac gola je bio Kalidu Kulibali.

Izabranici Tomasa Tuhela zasluženo imaju prednost. Diktirali su tempo, nadigrali "Spurse" i otupili im glavna oružja.

Čelsi je kontrolisao posed, nedostajao je završni pas za neke izglednije šanse, ali je bio bolji baš za taj jedan gol.

Razliku su u korist „plavaca“ napravile su novajlije. Igrao se 19. minut kada je Kukurelja izveo korner sa leve strane, igrači Totenhema su zaboravili na korpulentnog senegalskog štopera Kulibalija, koji je u maniru rasnih golgetera uhvatio volej i sa 13-14 metara, efektno zakucao loptu u mrežu Uga Ljorisa.

Antonio Konte će imati puno posla u pauzi u pokušaju da razdrma ekipu, koja nije bila na potrebnom nivou u prvom poluvremenu.