POLUVREME - Čukarički nemoćan u Firenci!

četvrtak 26.10.2023.
21:49

"Viola" ubedljiva, Čukarički ostao sa desetoricom.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Čukaričkog posle prvog poluvremena utakmice grupe  F Lige konferencija gube protiv Fiorentine na stadionu "Artemio Franki" sa 3:0.

Domaćin je poveo posle samo šest minuta golom napadača Lukasa Beltrana. Štoper "viole" Luka Ranijeri poslao je dugu loptu prema svom špicu, štoper Čukaričkog Vranješ izgubio vazdušni duel sa protivnikom, a Beltran u nastavku akcije pogodio mrežu golmana Belića.

Firoentina je udvostručila prednost u 10. minutu, a ponovo je strelac bio raspoloženi Beltran iz slične akcije. Dugu loptu iz odbrane ovog puta uputio je Martinez Kvarta, čuvar mreže Čukaričkog Belić istrčao sa gola, našao se na "ničijoj zemlji", što je Beltran iskoristio i lobovao ga.

Na isteku pola časa igre bilo je 3:0 za Fiorentinu. Fantastičan golza "violu" postigao je francuski ofanzivac Žonatan Kone.

Ostali su "brđani" sa igračem manje u 36. minutu zbog oštrog starta sa Luke Subotića nad Beltranom zbog kojeg mu je sudija Teuli pokazao direktan crveni karton posle konsutalcije sa VAR-om.