Poluvreme - Dominacija Liverpula u Lisabonu, mirne mreže na "Etihadu"

utorak 05.04.2022.
21:48

Benfika nemoćna.

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Fudbaleri Liverpula vode na poluvremenu na gostovanju Benfici 2:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok su u drugom meču dana Mančester siti i Atletiko Madrid otišli na odmor bez golova na "Etihadu".

Liverpul je do vođstva stigao u 17. minutu golom Ibrahima Konatea posle izvanrednog skoka glavom nakon centaršuta Robertsona iz kornera.

Domaći su u 33. minutu imali najbolju priliku kada je Nikolas Otamendi šutirao glavom posle kornera, ali mu je Mane dovoljno odmogao da pogodi okvir gola.

To je na suprotnoj strani kaznio Mane na pas Diaza rutinski rešio situacijua za 2:0. Bila je to akcija koju je inicirao Aleksander-Arnold, koji je usposlio Diaza, a ovaj glavom spustio Maneu, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

U 45. minutu viđene su odlične prilike na obe strane. Najpre je Salah propustio zicer da dovede svoj tim u vođstvo od 3:0, dok je na suprotnoj strani Rafa Silva šutirao preko gola.