četvrtak 09.11.2023.
19:34

Penal napravio razliku.

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Fudbaleri Fiorentine vode posle prvih 45 minuta u meču četvrtog kola gupne faze Lige konferencija protiv Čukaričkog rezultatom 1:0 u Leskovcu.

Italijanski tim je poveo posle samo osam minuta igre i kontrolisao dešavanja na terenu u nastavku.

Prelomni momenat u prvom delu dogodio se kada je Dankan uputio dubinsku loptu iza leđa odbrane "brđana", "violin" napadać Embala Enzola istrčao sam ispred golmana Filipovića, a ovaj ga sapleo, što je navelo nemačkog sudiju Šredera da pokaže na "belu tačku".

Siguran iz penala bio je upravo Enzola.

U nastavku su gosti spustili tempo i bez problema zadržali stečeno vođstvo. Mogla je Fiorentina i da duplira prednost u 28. minuta kada je posle kornera glavom pokušao štoper Fiorentine Ranijeri.

Jedini šut u okvir gola protivnika Čukarički je uputio u 34. minutu, šutirao je Adetunđi, ali bez problema za golmana gostiju Olivera Kristensena.