POLUVREME - Jedna kobna greška i prelepa akcija, Junajted vodi 2:0, Siti u nokdaunu!

subota 25.05.2024.
16:49

Kakvo neočekivano poluvreme...

EPA-EFE/NEIL HALL

Mančester junajted vodi na poluvremenu protiv Mančester sitija rezultatom 2:0!

U finalu FA kupa mnogi su videli Sitijev novi trofej, ali je Erik ten Hag danas iznenadio Pepa Gvardiolu u prvom poluvremenu.

Siti jeste dominirao, ali je teško dolazio do opasne zone i ozbiljnijih šansi pred golom Onane.

I onda, na isteku pola časa igre, Gvardiol i Ortega se nisu sporazumeli, Hrvat je glavom vratio loptu ka petercu, a tamo je umesto Sitijevog golmana bio Garnačo koji je prihvatio ovaj poklon i pogodio prazan gol za 0:1.

Još veći šok usledio je u 39. minutu, ovaj put, Junajted je izveo prelepu akciju. Rašford je poslao dijagonalu sa levog na desni bok, gde je prihvatio Garnačo i proigrao Bruna, a ovaj maherski iz prve samo prosledio do Mejnua koji je u punom trku gađao pored Ortege za 2:0!

Siti je bio prilično bezopasan, osim Silvinog udarca sa distance, koji je Onana lako uhvatio, nije bilo udaraca ka golu.