POLUVREME - Junajted opasniji, Rašford promašuje!

subota 14.01.2023.
14:17

Bledo izdanje šampiona.

EPA-EFE/Adam Vaughan

Nakon prvih 45 minuta u derbiju Mančestera na "Old Trafordu", Mančester junajted 0:0 Mančester siti.

Nismo videli puno prilika u prvom delu derbija 20. kola Premijer lige, tačnije bile su dve i obe je propustio napadač Junajteda Markus Rašford. Siti je imao veći posed lopte, ali ne i šanse.

Prvi šut na meču uputio je Bruno Fernandeš u 10. minutu, ali nije ozbiljnije zapretio golmanu gostiju Edersonu.

Od tada pa sve do 34. minuta nismo videli niti jedan pokušaj, a onda je majstorskim dubinskim pasom Fernandeš proigrao Rašforda koji je obišao "zalutalog" Edersona i stuštio se ka golu, šutirao je napadač "crvenih-đavola", ali je njegov udarac zaustavio štoper Sitija Akandži.

Pet minuta kasije Rašford je imao i drugu priliku danas. Ova puta sjajno ga je uposlio Erisken, engleski centarfor krenuo je ka Edersonu, ali je brazilski čuvar mreže istrčao na vreme i skratio ugao.