Poluvreme - Ludnica u Torinu, Čalhanoglu iz ponovljenog penala ohladio Juventus

nedelja 03.04.2022.
21:46

Kuva u derbiju.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Intera vode na poluvremenu protiv Juventusa 1:0 nakon što je u nadokandi vremena Hakan Čalhanoglu doneo prednost timu iz Milana posle ponovoljenog penala o kojem će se dosta polemisati.

Juventus je bio daleko bolji rival veći deo meča i imao nekoliko ozbiljnih prilika, ali je kako je meč odmicao Inter je uhvatio balans i naposletku golom sa penala stigao do vođstva.

U finišu prvog poluvremena viđen je start Morate nad Damfrisom i konsultovan je VAR za procenu penala i na kraju je pokazano na "belu tačku".

Loptu je u prvom minutu nadoknade uzeo Hakan Čalhanoglu, a najbolji turski fudbaler nije iskoristio najstrožu kaznu i ostao je najnepopularniji rezultat.

Mreža se nakon odbrane Ščesnog zatresla, ali je potom dosuđen faul u napadu Turčina.

Na kraju je donete odluka da se ponovi penal, jer je De Liht ranije ušao u kaznani prostor, a loptu je ponovo uzeo Čalhanoglu i ovaj put bio daleko precizniji.

U finišu poluvremena oprobao se i Vlahović, ali je njegov šut završio pored gola.