POLUVREME - Makabi egal sa PSŽ-om, Milik Juventusov pogodak!

sreda 14.09.2022.
21:50

Sjajan meč u Haifi.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Makabi je u Haifi izuzetno nezgodan protivnik. U ovo su večeras mogli da se uvere i zvezde Pari Sen Žermena.

Nakon prvih 45 minuta meča grupe "H" Lige šampiona Makabi Haifa - Pari Sen Žermen 1:1.

"Proključao" je stadion u Haifi kada je u 24. minutu Haziza sjajno uposlio Tjarona Šerija, a ovaj poslao loptuu mrežunemoćnog Donarume.

Ipak, velika radost domaćih kratko je trajala. Lionel Mesi u 37. minutu postiže gol za izjednačenje "svetaca".

U drugom meču iste grupe Juventus je golom Arkadijuša Milika u četvrtom minutu poveo protiv Benfike, ali je Žoao Mario iz penala poravnao rezultat u pretposlednjem minutu prvog dela.

Fudbaleri Real Madrida ugostili u ekipu RB Lajpciga u okviru drugog kola Lige šampiona u grupi "F". Posle prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Gostujući fudbaleri došli su da se bore što su i pokazali na terenu. Real je imao veći posed lopte, ali je Lajpcig bio opasniji u napadu.

Najviše problema defanzivcima Reala i golmanu Kurtoi pravili su Timo Verner i Kritofer Nkunku. Najveću priliku na meču imao je Lajpcig u 34. minutu kada je Verner asistirao Nkunkuu, ali ovaj sa pet metara nije uspeo da sprovede loptu u mrežu.

U mečevima Čelsi - Salcburg, Kopenhagen - Sevilja, Mančester siti - Dortmund i Rendžers - Napoli nije bilo golova u prvom poluvremenu.