Poluvreme - Mašinerija gazi, Bavarci na putu ka finalu!

sreda 19.08.2020.
21:47

Sve ide u njihovu korist.

EPA-EFE/Miguel A. Lopes / POOL

Nakon prvih 45 minuta utakmice u Portugalu na stadionu Žoze Alvalade ekipa Bajerna vodi sa 2:0 protiv Liona u okviru drugog polufinala Lige šampiona za sezonu 2019/20.

Lion je prvi priretio preko Depaja koji je loše reagovao u četvrtom minutu, a onda je i Ekambi propustio dobru šansu u 17. minutu.

I onda Bavarci kreću sa svojom igrom, Serž Gnabri je izveo potez utakmice, nakon što je nanizao par fudbalera Liona, opalio je na najbolji mogući način - pogodio je gornji desni ugao golmana Lopesa.

U 33. minutu Bajern stiže do 2:0, nakon ubačene lopte Levandovski je promašio zicer, ali je ponovo Gnabri bio tu da sve ispravi i da donese Bajernu veliku prednost pred nastavak igre.

Imali su fudbaleri iz Minhena još jednu šansu do kraja poluvremena kada je Levandovski zakasnio da zakači loptu i da je pošalje u nebranjeni gol Liona.

Dakle, Bajern nakon prvih 45 minuta gleda ka finalu.