Poluvreme - Mećava paralisala Bajern, PSŽ vodi u Minhenu

sreda 07.04.2021.
21:48

Lepa prednost "svetaca"

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Fudbaleri Pariz Sen Žermena prezadovoljni odlaze na odmor pošto posle prvih 45 minuta vode protiv Bajerna u Minhenu 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Po izuzetno sneženom vremenu na "Alijanc areni" bolje su se snašli gosti iz Francuske i do vođstva stigli već u trećem minutu nakon gola Kilijana Mbapea.

Pogotku je kumovala očajna reakcija kapitena domaćih Manuela Nojera, kojem je lopta prošla kroz noge.

Nakon ranog zaostatka, Bajern je preuzeo inicijativu i zapretio Kejloru Navasu preko Tomasa Milera, Leona Gorecke i Benžamina Pavara, ali su se novom golu ipak radovali gosti.

Strelac je bio kapiten Marinjikos, nakon što je neuspelom ofsajd varkom uspeo da nadmudri defanzivce domaćih, pa mu je preostao lakši deo posla da savlada Nojera.

Gol nade za domaće postigao je bivši napadač "svetaca" Erik Maksim Čupo-Moting postigavši u 37. minutu gol glavom posle centaršuta Pavara.

Do kraj poluvremena Bajern je opsedao gol Navasa, ali je ostao aktuelni rezultat na snazi.