POLUVREME - Milan ne postoji, Inter na pragu finala LŠ već posle prve četvrtine!

sreda 10.05.2023.
21:50

Inter dominira...

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Nakon prvih 45 minuta "Derbija dela Madonina", Inter vodi uslovno rečeno kao gost rezultatom 2:0, a Milan je ostao i bez Ismaela Benansera.

Teško da je Milan mogao gore da otvori meč pred svojim navijačima, jer je posle 10 minuta i 16 sekundi već bilo 0:2.

Već u osmom minutu Čalhanoglu je izveo korner, a Džeko je nadjačao Kalabriju u duelu, naslonio se na njega i volej udarcem poslao loptu pod prečku za 0:1.

Na isteku 10. minuta, nova katastrofalna reakcija odbrane Milana, Di Marko je poslao loptu sa levog boka, iskusno ju je propustio Lautaro do Mhitarjana koji je rutinski pogodio za 0:2.

Nova loša vest bila je i povreda Benasera koji je morao da napusti teren već u 18. minutu, a zamenio ga je Mesias.

Inter je nastavio da dominira, u 31. minutu sudija Hil Mansano je pokazao na belu tačku posle duela Kjera i Lautara Martineza, ali je posle dojave iz VAR sobe promenio svoju odluku.

Verovali ili ne, Milan je imao samo jedan udarac ka golu u prvom poluvremenu i to van okvira, posle jednog neuverljivog pokušaja petom.

Inter je mogao i do trećeg gola, Lautaro je imao pokušaj sa nekih 20 metara, potom i Damfris,  ali je rezultat na poluvremenu ostao 0:2.