POLUVREME - Nula na "Enfildu", Ćelsi proklinje VAR!

subota 21.01.2023.
14:19

Gol gostiju poništen zbog ofsajda.

EPA-EFE/Peter Powell

Posle prvih 45 minuta derbi meča 21. kola engleske Premijer lige na "Enfildu", Liverpul - Čelsi 0:0.

Gosti su bili nešto bolji rival u prvom poluvremenu.

Postigao je Čelsi već u trečem minutu, strelac je bio Kai Haverc, ali je on poništen zbog ofsajda nakon konsultacije sa VAR sobom.Galager je dobro izveo korener, pronašao Badijašila koji je doturio loptu do kolege iz odbrane Tijaga Silve, ovaj šutirao, Alison odbranio, a lopta se odbila do Haverca koji je odbitak poslao u mrežu. Ipak, gol je poništen zbog ofsajda u kojem se našao Silva.

Prvu priliku za Liverpul propsustio je Kod Gakpo tri minuta kasnije. Salah mu je poslao dobru loptu, ali je Holanđanin šutirao veoma neprceizno.

Veliku šansu da povede Čelsi je imao u 32. minutu. Ponovo je odbrana "crvenih" "zaspala" na prekidu, Badijašil je ostao neometan u šesnaestercu Klopovog tima, ali je Alison dobro intervenisao i sačuvao mrežu domaćih.