POLUVREME - Rafinja utišao Park prinčeva, da li je Atletiko već završio posao?

sreda 10.04.2024.
21:49

Španski klubovi vode posle prvih 45 minuta četvrtfinala Lige šampiona.

EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Nakon prvih 45 minuta u Parizu, Barselona vodi protiv Pari Sen Žermena rezultatom 1:0.

Španski klub zasluženo vodi posle značajno bolje igre od "svetaca", naročito u drugom delu drugog poluvremena.

Katalonci su prvi i zapretili kada je Levandovski posle centaršuta glavom gađao levi ugao gola Donaruma, ali je odbrana Parižana dobro reagovala.

Nedugo zatim, udarac Rafinje završio je u korneru posle odbrane italijanskog čuvara mreže.

Donaruma, pak, nije mogao ništa u 37. minutu posle lepe akcije gostiju koju je pokrenuo Levandovski, golman PSŽ-a je uspeo da ukroti pokušaj Poljaka, ali se lopta odbila do Rafinje koji je bio neumoljiv.

U isto vreme, Atletiko Madrid stekao je dva gola prednost protiv Borusije iz Dortmunda.

Izabranici Dijega Simeonea surovo su kaznili velike greške u odbrani "milionera", a goste je načeo Rodrigo de Pol kada je osetio loše dodavanje Matsena i rutinski matirao Kobela već u četvrtom minutu meča.

Atletiko je ciljano prepustio veći posed lopte Dortmundu koji sa njom za sada nema rešenja u napadu, pa su "jorgandžije" nakon loše reakcije Humelsa i Šloterbeka udvostručile prednost preko Lina u 32. minutu.

Oba španska kluba na odmor su otišla s prednošću.