POLUVREME - Roberto utešio "nesrećnog" Arauha, nerešno na El Klasiku!

nedelja 19.03.2023.
21:51

Domaći imali bolje prilike.

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Barselone i Reala su egalu, 1:1, posle prvih 45 minuta El Klasika na "Kamp Nou".

Domaći su bolje započeli veliki derbi 26. kola španske Primere. Levandovski je stavio na muke Kurtou već u trećem minutu snažnim udarcem sa distance.

Nekoliko minuta kasnije u odličnoj situaciji našao sa Rafinja, šutirao glavom, a opet se intervencijom istakao Kurtoa.

Nakon što Barselona nije iskoristila svoje prilike usledila je ekspresna kazna. Igrao se deveti minut kada je Vinisijus u svom stilu prošao po levoj strani pored Busketsa, uputio centaršut, a nesrećni i nespretni Arauho glavom ubacio loptu u svoju mrežu.

Imao je štoper "blaugrane" Kristensen dobru šansu da izjednači u 22. minutu, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

U poslednjem minutu prvog dela lopta je pronašla put do mreže Kurtoinog gola nakon udarca Serđija Roberta, a Barsa stigla do izjednačenja.