Poluvreme - Rutina Sitija, Benzema gura Real ka četvrtfinalu

utorak 16.03.2021.
21:46

Engleski i španski klub blizu uspeha.

EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Fudbaleri Mančester sitija vode na poluvremenu protiv Borusije iz Menhengladbaha 2:0 u revanš meču osmine finala Lige šampiona koji se igra u Budimpešti.

Nakon istog rezultata koji su pre tri nedelje poneli iz Nemačke izabranici Pepa Gvardiole su već za manje od 20 minuta stigli do iste prednosti.

Vođstvo lideru Premijer lige doneo je Kevin De Brujne u 12. minutu nakin izvanrednog udarca van šesnaesterca.

Već posle šest minuta na semaforu je stajalo 2:0 kada se u strelce upisao Ikaj Gundogan, kojeg je Fil Foden spojio sa golom, a nemačkom vezisti nije bilo teško da savlada golmana Borusije.

U drugom meču večeri Real je u Madridu na poluvreme otišao sa vođstvom protiv Atalante 1:0 nakon gola Karima Benzeme u 34. minutu.

Francuski napadač je rutinski smestio loptu u mrežu na asistenciju Luke Modrića, koji je presekao katastorfalni pas gostujućeg golmana Marka Sportijela.

Kraljevski klub sada ima 45 minuta da odbrani dva gola prednosti i izvesno je da su već na poluvremenu nova dva putnika u četvrtfinalu.