POLUVREME - Siti rastavlja Junajted na proste činioce, Haland je tata igrice

nedelja 02.10.2022.
15:48

Kakav igrač, kakav golgeter.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester sitija vode protiv Mančester junajteda sa 4:0 na poluvremenu derbija 8. kola Premijer lige.

U prvih 45 minuta postoji samo jedan tim na terenu "Etihada", a to je onaj koji sa klupe predvodi Pep Gvardiola.

Potpuno su uneli Mančester junajted u njihov kazneni prostor kontrolisavši dešavanja od polovine terena, pa do gola Davida de Hee. Haland i Bernardo Silva propustili su prve šanse za domaće, a onda je kaznena ekspedicija Pepa Gvardiole počela da radi.

Fil Foden se sjajno ubacio iz drugog plana u 8. minutu za 1:0. U 34. minutu je Erling Haland nadvisio Rafaela Varana za 2:0, a samo tri minuta kasnije, Kevin de Brujne šalje magičan pas ka Norvežaninu koji postiže još jedan pogodak za rapsodiju.

Već 12 golova u najjačoj ligi sveta postigao je briljantni Haland koji je u završnici prvog dela upisao i asistenciju za Fila Fodena i ogromnih 4:0. Navijači Junajteda su već počeli da napuštaju stadion "Etihada". Bruka preti njihovom timu.