POLUVREME - Šok u najavi, Dortmundu potrebna tri gola za titulu!

subota 27.05.2023.
16:20

Šta se ovo dešava...

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Borusija Dortmund je imala sve u svojim rukama i za prvih 45 minuta je sve prosula - na poluvremenu, Majnc vodi 2:0, a kako i Bajern vodi u Kelnu (0:1), titula je bliža Bavarskoj!

Uoči poslednjeg kola, Dortmund je imao 70 bodova, Bajern 68 i računica je bila sasvim jasna - "milionerima" pobeda garantuje titulu. Ipak, Majnc je šokirao domaće navijače i na poluvremenu vodi

U 15. minutu Hanče-Olsen je pogodio za 0:1, glavom posle kornera, baš ispred "žutog zida".

Ponadali su se navijači domaćih samo tri minuta kasnije da se vraćaju u meč, Gereiro je oboren u šesnaestercu, a sudija je posle gledanja VAR-a pokazao na belu tačku. Ipak, udarac Sebastijana Alea zaustavio je golman Majnca.

Potpuni šok usledio je samo pet minuta kasnije, Onisivo je postigao pogodak za ogromnih 0:2.

Da sve bude još gore, Adejemi je morao da izađe iz igre u 38. minutu zbog povrede, a zamenio ga je kapiten Marko Rojs.

Istovremeno, Bajern je u Kelnu poveo već u osmom minutu kada je Koman iskostio asistenciju Sanea za 0:1. Sada je jasno da Dortmund mora da postigne tri pogotka u nastavku i da ne primi nijedan, inače titula ponovo ostaje u Minhenu!