POLUVREME - Spektakl na "Bridžu", najboljih 45 minuta od početka sezone!

nedelja 12.11.2023.
18:24

Kakvo poluvreme!

EPA-EFE/DANIEL HAMBURY

Čelsi i Mančester siti su verovatno odigrali najbolje poluvreme od početka sezone u Premijer ligi, posle prvih 45 minuta - 2:2.

Prvo poluvreme bilo je izuzetno uzbudljivo, Siti je poveo, ali Čelsi uspeo da preokrene posle samo 12 minuta.

Siti je poveo iz penala u 25. minutu, golom Erlinga Halanda, koga je prethodno sa leđa povukao Kukurelja. Domaći su se bunuli, tražili su prethodni prekršaj Dokua nad Kajsedom, ali je sudija Tejlor pokazao na belu tačku.

Ali, Čelsi je ubrzo uspeo da se vrati u meč. Samo tri minuta kasnije Galager je izveo korner, a Tijago Silva sa prve stative glavom matirao Edersona za 1:1.

Pravi šok je usledio u 37. minutu posle predivne akcije koju je započeo Palmer, proigrao je Risa Džejmsa, koji je odlično prošao i kao na tacni pronašao Sterlinga na petercu za 2:1.

Ni tu nije bio kraj ovog ludog poluvremena, u nadoknadi je Silva fenomenalno centrirao, a Akanđi glavom savladao Sančeza za 2:2.

Treba istaći da i pored četiri gola, golmani Ederson i Sančez su blistali, obojica sa po tri intervencije, tako da je ovo zaista bila prava predstava.