Poluvreme - Uzaludna dominacija Bajerna, Mertensova majstorija za Barsine brige! Sjajni Srbin!

utorak 25.02.2020.
21:48

Zanimljivo u obe utakmice.

EPA-EFE/NEIL HALL

U Londonu na Stamford Bridžu Bajern je bolji tim, ali za sada nema golova. Već u uvodnim minutima Miler je pretio kada je Kabaljero pokazao da će biti danas raspoložen, a u 11. minutu još jedna dobra šansa kada je Koman šutirao u mrežu, ali sa spoljne strane.

Kabaljero je imao sjajnu odbranu kada je Levandovski šutirao u 15. minutu, kao i u 28. minutu kada je zaustavio Levandovskog.

Bajern je uglavnom napadao, stvarao šanse, a Čelsi je jednu imao preko Alonsa u samom finišu koju nije iskoristio.

Za sada, igrač utakmice Vili Kabaljero.

U drugom meču Barsa gubi u Napulju rezultatom 1:0. Utakmica je bila prilično dosadna do gola Drisa Mertensa koji je probio odbranu Barse u 30. minutu.

Zjelinski je uspeo da prođe po desnoj strani, uposlio je Mertensa koji fantastičnim udarcem vara Ter Štegena. Gol pogledajte OVDE.

Posebno treba istaći učinak Nikole Maksimovića koji je u nekoliko navrata zaustavio Barselonine megazvezde, pre svih Lea Mesija.

Mogao je Manolas da povisi na 2:0 nakon dodavanja Kaljehona, ali je njegov udarac prošao pored desne stative golmana Ter Štegena.