Poluvreme - Velika borba! Čelsi vodi, rešava li ovaj detalj finale?

subota 29.05.2021.
21:49

Bez golova u finalu.

EPA-EFE/Carl Recine

Fudbaleri Čelsija vode na poluvremenu sa 1:0 protiv Mančester sitija u finalu Lige šampiona.

"Građani" jesu bili ti koji su isprva diktirali tempo svojim posedom, te šansom u kojoj se našao Rahim Sterling nakon sjajnog ispucavanja Edersona, ali je Čelsi imao ozbiljnije prilike.

Najviše je pretio Timo Verner i to u tri navrata, ali daleko je to od onog ubitačnog golgetera koji je žario i palio Bundesligom prethodnih godina.

Siti se bazirao na napade sa levog krila, baš kao i Čelsi, ali mreže su mirlovale. Malo je nedostajalo da Voker, posle prvog napada preko desne strane, pronađe Mareza i Čelsi tako dođe do izuzetne šanse posle pola časa igre.

Peh za Čelsi dogodio se posle 38 minuta igre kada je Tijago Silva posle doskoka osetio bol u mišiću usled čega je morao da izađe, a umesto njega priliku je dobio Andreas Kristjansen.

Italijanski novinar Tankredi Palmeri smatra da će upravo ovaj momenat promeniti finale.

Međutim, upravo nekoliko trenutaka nakon te promene, Mejson Maunt pronalazi rupu u odbrani Sitija, lopta stiže do Haverca koji je zaobišao Edersona i doneo prednost Čelsiju.