Poluvreme: Vlahović stiže Levandovskog, Lazović raspoložen

nedelja 06.02.2022.
21:32

"Stara dama" sa prednošću odlazi na poluvreme.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa vode na poluvremenu protiv Verone na domaćem terenu 1:0, a strelac jedinog pogotka u uvodnih 45 minuta bio je Dušan Vlahović.

Vlahović je najpre pokušao u sedmom minutu, ali je golman Verone Montipo pročitao ovaj udarac levonogog napadača.

Samo šest minuta kasnije srpski napadač je stigao do prvenca u dresu "Stare dame" pošto je iskoristio odličan pas Paola Dibale i vrhunski lobovao golmana Verone.

Srbin je stigao do 18 gola ove sezone i trenutno je sa 24 ispred njega samo Robert Levandovski.

Rana prednost kao da je uljuljkala Juventus, pa se od tog trenutka igra preselila na polovinu domaćeg tima.

U 28. minutu Vlahović je pao u kaznenom prostoru Verone, ali sudija nije pokazao na penal. Delovalo je da je bilo kontakta, međutim glavni arbitar nije bio saglasan sa tim.

U narednom napadu pokušao je na drugoj strani i Darko Lazović, ali je udarac reprezentativca Srbije završio preko gola.

Srbin je u 37. minutu imao odličnu šansu da stigne do drugog gola, ali je njegov pokušaj na centaršut De Šilja završio malo pored stative.

U finišu poluvremena oprobao se ponovo Lazović, ali ponovo je bio neprecizan, pa je prednost od 1:0 ostala za Juventus na poluvremenu.