Poluvreme - Zijeh ruši Atletikove snove, Leva načeo Lacio

sreda 17.03.2021.
21:49

Čelsi na korak od četvrtfinala.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Čelsija nalaze se na pragu prolaska u četvrtfinale Lige šampiona pošto u revanšu 1/8 finala vode protiv Atletiko Madrida 1:0 na svom "Stamford bridžu".

Uprkos tome što je iz Madrida doneo prednost od jednog gola, Čelsi je preuzeo inicijativu od početka revanš duela.

Atletiko je svesno prepustio posed lopte domaćinu uz sporadične napade preko Luisa Suareza, Žoao Feliksa, Janika Karaska i Markosa Ljorentea.

Inicijativa Čelsija se posle nekoliko poluprilika isplatila u 34. minutu kada je Hakim Zijeh iskoristio asistenciju Tima Vernera i posle prizemnog dodavanja lako savladao Jana Oblaka.

Primnjeni gol malo trgao Atletiko, pa su u poslednjih 10-ak minuta do odlaska na odmor pokušali da makar izjednnače, pa ih veliki posao čeka u nastavku ukoliko želje da prođu među osam najboljih.

Izabranici Čola Simeonea moraju da postignu dva gola u nastavku za prolaz dalje.

U manje neizvesnom okršaju fudbaleri minhenskog Bajerna vode protiv Lacija 1:0 na svojoj Alijanc areni, a strelac jedinog gola bio je Robert Levandovski sa penala u 33. minutu.