subota 30.10.2021.
19:56

Novi poraz "bjankonera".

EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Fudbaleri Verone napravili su veliko iznenađenje pošto su na domaćem terenu savladali Juventus rezultatom 2:1 u okviru 11. kola italijanske Serije A.

Sjajan meč odigrao je napadač domaće ekipe Đovani Simeone, sin trenera Atletika iz Madrida Dijega.

Argentinac je doveo svoj tim u vođstvo u 11. minutu kada je natrčao na loptu posle smušene reakcije odbrane i sproveo je u mrežu.

Tri minuta kasnije usledilo je pravo remek-delo 26-godišnjeg napadača, sa leve strane ušao je u sredinu i sjajnim udarcem sa distance savladao Šćešnog u njegov dalji ugao.

Usledila je totalna ofanziva ekipe Maksa Alegrija koja je pokušavala da postigne gol pre odlaska na odmor, ali najbliže tome bili su u samom finišu prvog poluvremena kada je Dibala pogodio prečku.

U nastavku slična slika, Juventus se poprilično mučio, ali je uspeo da smanji zaostatak u 80. minutu kada je Veston Mekeni loptu u gol poslao od prečke.

Verona se potom u potpunosti povukla pozadi, međutim ubrzo je zapretila preko Kalinića, da bi potom usledili pokušaji na drugoj strani terena.

Prvo Morata, a onda i Dibala čiji je udarac efektno odbranio Montipo i tako praktično sačuvao ogromnu pobedu svom timu.

Srpski reprezentativac Darko Lazović proveo je na terenu 67 minuta.