Poraz Dejana Stankovića u derbiju Moskve, Nikolićev CSKA lako za Ahmatom!

subota 28.09.2024.
17:30

Polovičan učinak srpskih trenera u današnjim utakmicama 10. kola ruske Premijer lige.

spartak.com
spartak.com

Fudbaleri Spartaka iz Moskve poraženi su danas kao gosti u velikom gradskom derbiju od ekipe Lokomotive rezultatom 3:1.

Lokomotiva je na krilima Ilje Samošnikova stekla prednost od 2:1 posle prvog poluvremena pošto je Rus postigao oba gola, dok je na drugoj strani tim Dejana Stankovića stigao do pogotka sa penala u 16. minutu koji je u gol pretvorio Barko.

Prednost domaćina uvećao je Vorobjev, a gotovo nestvarno deluje podatak da je Spartak meč okončao sa čak šest žutih kartona, među kojima je i onaj koji je dodeljen reprezentativcu Srbije Srđanu Babiću.

Bolje sreće danas je bio Marko Nikolić čiji je CSKA u Moskvi lako savladao Ahmat rezultatom 3:0.

Golovi Fajzulajeva u 19. i Kelvena u 42. minutu bili su jasan pokazatelj da će "Armejci" opravdati ulogu favorita protiv gostiju iz Groznog, a konačan rezultat postavio je Todorović autogolom u 50. minutu.

Srpski internacionalci Saša Zdjelar i Milan Gajić ušli su u igru u redovima CSKA u 65, odnosno 83. minutu meča.